نمایشگاه آثار تصویرگری کتاب‌های کانون برگزار می‌شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هم‌زمان با سالروز درگذشت مهدی آذریزدی نویسنده‌ی نام‌آشنای ادبیات کودک و نوجوان، آیین بزرگداشت این نویسنده به همراه نمایشگاه آثار تصویرگری کتاب‌های کانون با توجه به اهمیت نقش تصویرگری کتاب کودک و نوجوان در ارایه و انتقال مفاهیم به مخاطب به معرض نمایش گذاشته می‌شود.
در مراسم بزرگداشت آذریزدی که ساعت 10 صبح روز یک شنبه روز 18 تیر برگزار می شود؛ قرار است زندگی و آثار زنده یاد مهدی آذریزدی، مرور شود. پخش فیلم‌هایی از دیدار وی با رهبری و مصاحبه کودکان یزدی با این نویسنده از دیگر بخش‌های این برنامه است.
بر همین اساس، نزدیک به 180 قطعه اثر تصویرگری از حدود 90 عنوان کتاب و 80 هنرمند تصویرگر در حوزه تصویرگری کتاب کودک و نوجوان در معرض دید مخاطبان گذاشته می‌شود.
هم‌چنین در این نمایشگاه، آثار تصویرگری کتاب‌های انتشارات کانون در چهار بخش به همراه معرفی پُر خواننده‌ترین کتاب‌های سه سال اخیر، از سوی اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون به نمایش در می‌آید.
آثار پیشکسوتان دهه‌های 40، 50 و 60، تصویرگری کتاب‌های دینی و علمی، نمونه‌های تصویرگری در کتاب‌های لمسی ویژه نابینایان، نمایش نمونه کتاب‌سازی از سوی اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون نیز در این نمایشگاه به چشم می‌خورد.
نمایشگاه آثار تصویرگری کتاب‌های کانون در روز 18 تیر 1396 گشایش می‌یابد و به مدت 10 روز تا تاریخ 28 تیر از ساعت 9 تا 17 به جز روزهای تعطیل برگزار می‌شود.
موزه کودک در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون در خیابان حجاب تهران، واقع شده است.